05416160383
destek@barkodlusatisyazilimi.com
Logo

Modüler Barkod Programı

2020-10-04

Modüler Barkod Programı

İstediğiniz özellikleri aktif ederek kullanabileceğiniz özellik kümesidir. Mesela mağazanızda barkodlu satışın yanında veresiye satış yapıyorsanız panelinize girerek veresiye satış özelliğini aktif ederek, bu özellikten faydalanabilirsiniz. 

Hangi Modüller mevcut?

Barkod programımızın esnekliği sayesinde Teknik servis yapan firmalardan tutun market ve mağazalara kadar her sektöre uyumluluğu göz önüne alınarak bazı özellikler ürettik. Onları sizler için detayları ile beraber aşağıda Listeledik.

Modüler Özellikler

Veresiye satış modülü

Barkod veya barkodlu satış programımıza uyumlu veresiye satış yapan mağazaların kullanabileceği özellik sayesinde ürünleri barkod okuyucunuzdan okutun ve satışını yaparken "Veresiye" buttonuna basın seçeceğiniz veya ekleyeceğiniz cari hesabına satışı yapın ve fişi yazdırın, Daha sonra veresiye panelinize girerek seçtiğiniz müşterinin hangi tarihte ve hangi ürünleri aldığını veya ne kadar ödeme yaptığını, Güncel bakiyesini inceleyin.

Kasa Defteri Modülü

Eğer mağaza veya işyerinizin muhasebe işlemini de kendiniz yapmak istiyorsanız belirli günlere ait kasa giriş ve çıkış işlemlerinizi bu ekran üzerinden yapabilirsiniz. Mesela bir elektrik faturası ödediğinizi varsayarak Açıklama kısmına "Elektrik faturası ödendi" tutar kısmına "70.00" Türk lirası dediğinizde kasanızdan 70 Türk lirası tutarında bir çıkışın olduğunu sisteme kaydederek ve o gün satışlarınız dışında giderlerinizi de sisteme tek ekran üzerinden kaydedebilirsiniz. Böylelikle işyerinizin işlemlerini yapmak için birden fazla programa ihtiyaç duymamış olursunuz tüm işlemleri tek ekrandan yönetebilirsiniz.

Barkod Etiket Yazdırma Modülü

Programın içerisinde entegre olan bu özellik sayesinde bir işyerinde barkodu olmayan ürünler için sistem tarafından otomatik barkod üreterek ürünü kaydettikten sonra o ürünün üzerine yapıştırmak üzere "Barkod etiketi" yazdırabilirsiniz, Böylelikle barkodsuz ürün işyerinizde kalmaz ve satışlarınızda herhangi bir kayıp yaşamamış olursunuz.

Raf Fiyat Etiketi Yazdırma Modülü

Raflarınızın üzerine yapıştırmak üzere ürünün adını ve fiyatını bu özellik sayesinde yazdırarak raflarınıza yapıştırabilirsiniz, Raf Etiketi yazdırma özelliği belirli bir ürüne göre veya toplu olarak işyerinizdeki tüm ürünler için raf etiketi yazdırabilirsiniz, Bazı yazılımlarda bu özellik için ayrı program kullanılır, Bizim yazılımımızda bir çok modüler özellik sayesinde tek bir ekrandan tüm işlemlerinizi yapabiliyorsunuz.

Kasiyer Tanımlama Modülü

İşyeri veya mağazanızda çalışan personellerinizi sisteme kaydederek, Her bir personeliniz için ayrı bir kullanıcı adı ve şifre tanımlayabilir ve programa erişim anlamında yetkilerini kısıtlayabilirsiniz, Böylelikle görmesini istemediğiniz alanları personeliniz göremez ve bu özellik sayesinde hangi personelinizin, hangi ürünü sattığına dair bilgi sahibi olabilir, Geriye dönük raporlama yaparken personelinizin o ayki satış rakamlarını görebilirsiniz, Bu da personelinizin çalışma azmini ve satış rakamlarını görerek kasiyer'inize puan vermenize olanak tanır.

Cep telefonu veya Tablet ile barkod okutma modülü

Bu özelliği sizler için geliştirdik, Türkiye'de ilk defa bir barkodlu satış yazılımında web üzerinden çalışan bu özellik sayesinde bir çok şey artık sizler için zor olmaktan çıkıyor. Mesela deponuza stok girişlerinizi herhangi bir ek donanım kullanmadan standart bir tablet veya cep telefonunuzdan programa giriş yaparak anlık olarak stok girişleriniz için Barkodu Cep telefonununuzun kamerasından okutarak sisteme bağlanır ve o ürün için stok girişi yapabilirsiniz veya özellikle toptancı iseniz şehir dışında aracınızla sahada satış yapıyorsanız yine gittiğiniz işyerlerinde yapacağınız satışları telefonununuzdan ürünün barkodunu okutarak o ürünü canlı olarak satar ve stok'tan düşmüş olursunuz.

Teknik Servis Modülü

Örneğin bir bilgisayar mağazası işletiyorsunuz ve teknik servis departmanınız mevcut ancak Teknik servis programı olarak farklı bir program kullanıyorsunuz, Onbarkod ile bu modül sayesinde artık tek ekrandan teknik servis işlemlerinizi yapabilirsiniz. Örneğin işyerinize bir ürün geldi, Ürünün ve ürünü getiren müşteri bilgilerini sisteme kaydederek müşterinize "Takip Formu" verebilirsiniz. Onarım işlemi tamamlandığında ise müşterinize bilgi amaçlı bir "Teknik Servis Raporu" verebilirsiniz. Onbarkod , Aynı zamanda Teknik Servis programı olarak da kullanabilirsiniz.